Vai cilvēkiem vajadzētu dzīvot kosmosā, ārpus mūsu zemeslodes? Ja jā, ko viņi tur ēdīs? Šajā darbnīcā dalībnieki tika aicināti pārdomāt dzīvi kosmosā un balsot par to, vai cilvēkiem vajadzētu radīt apdzīvotas vietas ārpus Zemes. Izmantojot interaktīvu aptauju, degustācijas eksperimentu un satelītnovērošanu, šī darbnīca ļāva dalībniekiem noskaidrot kāda varētu būt dzīve kosmosā. Kā garšo kosmosa ēdieni? Ko mēs varētu audzēt ārpus Zemes? Un kas nosaka labu dzīvi gan šeit uz Zemes, gan kosmosā?
Par māksliniekiem
Genomiskās gastronomijas centrs ir mākslinieku vadīta ideju laboratorija, ko 2010. gadā uzsāka Katrīna Krāmere (Norvēģija) un Zeks Denfelds (ASV). Centrs pēta cilvēku pārtikas sistēmu biotehnoloģijas un bioloģisko daudzveidību. Viņu misija ir izmeklēt strīdus un diskusijas saistībā ar pārtiku, veidot prototipus alternatīvas kulinārijas nākotnes iespējām un iztēloties taisnīgāku, bioloģiski daudzveidīgāku un skaistāku pārtikas sistēmu.
Centrs publisko lekciju, pētniecisko publikāciju, ēdienreižu un izstāžu veidā prezentē savus pētījumus par organismiem un vidi, ar ko manipulē cilvēka pārtikas kultūras. Kopš 2013. gada viņiem ir pievienojusies arī māksliniece Emma Konlija (ASV), un viņi ir sadarbojušies ar zinātniekiem, šefpavāriem, hakeriem un lauksaimniekiem Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā.