Starptautiskā mākslas projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” īstenotāji aicina jauniešus pieteikties darbnīcām

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ietvaros, laika posmā no 11. – 15. jūlijam, Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā aicina jauniešus vecumā no 10 – 18 gadiem apmeklēt radošas darbnīcas. Bezmaksas darbnīcās kopā ar mākslas profesionāļiem, ekspertiem un pavāriem no Norvēģijas un Latvijas caur dažādām mākslas praksēm un kulinārijas eksperimentiem apspriedīs un modelēs nākotni caur mākslas un ēdiena prizmu.

Jauniešiem būs iespēja veidot 3D ēdiena skulptūras, mākslā pārstrādāt ēdienu pārpalikumus un kopīgi veidot interaktīvu spēli. 11. jūlijā ar mākslīgā intelekta palīdzību vizualizēsim līdz šim neredzētus nākotnes ēdienus un kopīgi tos pagatavosim. 12. jūlijā izmantojot polaroid fotogrāfijas un glezniecības tehnikas pētīsim dārza un mākslas noslēpumus. 13. jūlijā veidosim radošas apģērbu kompozīcijas no austersēnēm. 14. jūlijā kopīgi radīsim interaktīvu spēli par citplanētiešiem un invazīvo sugu Amerikas signālvēzi. 15. jūlijā veidosim jaunu ēdienkarti kosmosam un baudīsim Starptautiskajā kosmosa stacijā izaudzēto. Radošās darbnīcas aptvers vizuālās mākslas, performances, dizaina, audiovizuālo mediju mākslas, tehnoloģiju, bio-mākslas, vides zinātnes un gastronomijas jomas. Noslēdzoties darbnīcām, 16. jūlijā Ruckas parkā, Cēsīs tiks atklāta izstāde, kurā būs eksponēti bērnu un jauniešu radītie mākslas objekti, kas tapuši projekta laikā. Izstādes atklāšanā paredzēts arī kulinārais šovs.

“Aicinām jauniešus uz aizraujošām un garšīgām mākslas izdarībām nedēļas garumā. Esam sagatavojuši programmu ar brīnišķīgiem eksperimentiem, kas rosinās ne tikai radošumu, bet arī iekustinās jauniešu garšas kārpiņas un ļaus radīt, ēst, un ņemt mākslu līdz uz mājām,” norāda programmas koordinatore no Norvēģijas Zane Cerpiņa.

Savukārt, rudenī bērniem un jauniešiem būs iespēja saņemt “Apēd+Mākslu” mākslas komplektus, kuros būs apkopoti dažādi individuāli mākslas un kulinārijas eksperimenti. Komplektiem šobrīd var pieteikties projekta mājaslapā, sadaļā “Dari pats”, saņemšanai visos Latvijas reģionos bez maksas.

Projektu īsteno Ruckas mākslas fonds zinātnes centrs Vitenparken, kas ir daļa no Norvēģijas zinātnes universitātes. Projektu “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” (Nr. EEZ/2022/2/23) finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

#EEANorwayGrants #EEANorwayGrantsLatvia #artfoodnextgeneration #futurefoods