Projektu noslēdzošā preses konference

2023. gadā projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ietvaros vairāk nekā 400 bērni un jaunieši no Latvijas un Norvēģijas vecumā no 10 līdz 18 gadiem aktīvi iesaistījās radošajās darbnīcās un meistarklasēs, eksperimentēja ar dari pats mākslas komplektiem mājās, apmeklēja projekta izstādes un piedalījās dokumentālās īsfilmas “Nākotnes kontūras” tapšanā. Mākslinieku un projekta komandas vadībā projekta dalībnieki apguva jaunas zināšanas un prasmes, aktīvi piedalījās projekta aktivitāšu satura veidošanā un piedzīvoja ceļojumu tuvākās un tālākās iedomātās nākotnēs.

Mēs projektu izstrādājām ar mērķi rosināt kritisku diskusiju bērnu un jauniešu vidū par šodienas un nākotnes krīzēm, gan Latvijā, gan pasaulē. Māksla un ēdiens bija mūsu komunikācijas rīki dialogam par mūsdienās aktuālām problēmām. Savukārt projekta norisēs iesaistītie mākslinieki un dažādu jomu eksperti no Latvijas, Norvēģijas, Nīderlandes, ASV un Austrālijas nodrošināja plašāku skatījumu uz pasaulē notiekošo ar mākslas, zinātnes un gastronomijas starpniecību.

Pateicamies EEZ grantiem par iespēju īstenot radošus eksperimentus ar bērnu un jauniešu līdzdalību, lai kopīgi izzinātu dažādus nākotnes scenārijus! Vairāk par EEZ grantiem: www.eeagrants.org