Darbnīcas klātienē

Darbnīcā bērni un jaunieši mākslinieku un šefpavāru pavadībā iztēlojās vispārsteidzošākās nākotnes maltītes. Ar mākslīgā intelekta palīdzību veidoja fantastiskas pārtikas skulptūras no līdz šim neredzētām radībām. Dalībnieki ļāva vaļu savai iztēlei - uz šķīvjiem tika pasniegti vienradž-pūķi un citas fantastiskas radības, kopīgi veidojot neparastas un utopiskas nākotnes vīzijas, izmantojot 3D ēdiena skulptēšanas tehnikas un citus aizraujošus tēlniecības rīkus.
Abstrakta mākslas un dārzkopības nākotnes darbnīca Cēsu Pluriversitātes mācību klasē permakultūras dārzā Jume! Ar fotogrāfijas un glezniecības tehnikām bērni un jaunieši izzināja un atklāja dārza un mākslas noslēpumus, kurus vērts saglabāt nākotnes paaudzēm.
Vai tev ir draugi un sabiedrotie, kas nav no cilvēku sugas? Šajā darbnīcā mēs veidojām ciešu sadraudzību ar austersēnēm, lai radītu mākslas darbus. Lai strādātu ar austersēnēm, mēs izmantojām dažādas tekstila un skulptēšanas tehnikas. Pēc darbnīcas visiem dalībniekiem bija iespēja doties mājās ar austersēņu mākslas darbu, mājdzīvnieku un unikālo eksperimentu, par kuru rūpēties turpmākās četras nedēļas un ilgāk.
Kopā mēs izgudrojām interaktīvu spēli, kuras pamatā ir “svešzemju” suga – Amerikas signālvēži, kas pārņem Latvijas ezeru un upju ekosistēmas un izgatavojām kostīmus “cīņai” par savas ekosistēmas aizstāvību no signālvēžiem. Kas notiks, ja vēži uzvarēs spēli un kļūs par kanibāliem? Darbnīca biologa Māra Oltes pavadībā iepazināmies ar signālvēžiem, kā arī nogaršojām pavāru pagatavotos signālvēžu čilli šokolādes mērcē.
Vai cilvēkiem vajadzētu mēģināt izveidot pastāvīgu mājvietu kosmosā? Ja jā, ko viņi tur ēdīs? Šajā darbnīcā dalībnieki tika aicināti pārdomāt dzīvi kosmosā un balsot par to, vai cilvēkiem vajadzētu pārcelties un radīt apdzīvotas vietas ārpus mūsu planētas. Mēs izaudzējām salātus, kas tiek audzēti arī Starptautiskajā kosmosa stacijā. Savukārt darbnīcas dalībnieki novāca ražu un gatavoja ēdienus no salātu šķirnēm, kas augušas kosmosā. Mēs meklējām atbildēt uz dažādiem jautājumiem: Kas veido labu dzīvi uz Zemes vai kosmosā? Kā jāgaršo kosmosa maltītēm un ko tur var izaudzēt? Vai kosmosa dārzeņus ir vērts saglabāt šeit uz Zemes? Vai kosmosā mums ietu labi?