Tiešsaites darbnīcas

Iespaidīgs ceļojums nākotnes ēdienu pasaulē! Tiešsaistes darbnīcā ar mākslīgā intelekta palīdzību kopā iztēlojāmies fantastiskākas nākotnes maltītes - no vienradža putekļiem līdz pūķa gaļai un vēl neredzētām radībām. Izmantojot mākslīgo intelektu mēs vizualizējām maltītes, kuras mēs varētu ēst utopiskā nākotnē un spekulējām ar nākotnes ēdieniem.
Vai tev ir draugi, kas nav no cilvēku sugas? Iespējams, ka tev to ir daudz vairāk, nekā tu domā! Šajā darbnīcā mēs iepazinām dažādus organismus, ar kuriem mēs kā cilvēki sadarbojamies visvairāk. Noskaidrojām, kas kontrolē šo sadarbību un draudzību un tuvāk iepazinām dažādas raugu sugas un no tām veidojām vizuālās mākslas darbus.
Vai tu tici citplanētiešiem? Daudzus fascinē stāsti par iespējamu sastapšanos ar tiem. Ir pat tādi cilvēki, kas pavada savu dzīvi viņu meklējumos. Taču patiesībā citplanētiešus nav nemaz tik grūti sastapt! Pasaulē ir augu un dzīvnieku sugas, kas kā citplanētieši pārņem svešas ekosistēmas un vides. Šajā darbnīcā mēs pievērsāmies invazīvai sugai Latvijas ezeros un upēs - Amerikas signālvēzim. Kopīgi veidojām savus citplanētiešu vēžu tērpus un plānojām potenciālu tikšanos, lai pārņemtu mums tālas ekosistēmas, kā arī apspriedām iespējamos kanibālistiskos rezultātus.
Vai cilvēkiem vajadzētu dzīvot kosmosā, ārpus mūsu zemeslodes? Ja jā, ko viņi tur ēdīs? Šajā darbnīcā dalībnieki tika aicināti pārdomāt dzīvi kosmosā un balsot par to, vai cilvēkiem vajadzētu radīt apdzīvotas vietas ārpus Zemes. Izmantojot interaktīvu aptauju, degustācijas eksperimentu un satelītnovērošanu, šī darbnīca ļāva dalībniekiem noskaidrot kāda varētu būt dzīve kosmosā. Kā garšo kosmosa ēdieni? Ko mēs varētu audzēt ārpus Zemes? Un kas nosaka labu dzīvi gan šeit uz Zemes, gan kosmosā?