Jaunumi

2023. gadā projekta ietvaros vairāk nekā 400 bērni un jaunieši no Latvijas un Norvēģijas vecumā no 10 līdz 18 gadiem aktīvi iesaistījās radošajās darbnīcās un meistarklasēs, eksperimentēja ar dari pats mākslas komplektiem mājās, apmeklēja projekta izstādes un piedalījās dokumentālās īsfilmas “Nākotnes kontūras” tapšanā. Mākslinieku un projekta komandas vadībā projekta dalībnieki apguva jaunas zināšanas un prasmes, aktīvi piedalījās projekta aktivitāšu satura veidošanā un piedzīvoja ceļojumu tuvākās un tālākās iedomātās nākotnēs.
Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken sagatavojuši dokumentālu stāstu "Nākotnes kontūras", iezīmējot bērnu un jauniešu radošo potenciālu cīņai ar šodienas un nākotnes krīzēm. Jaunā paaudze caur īsfilmu iedrošina skatītājus iztēloties dažādus nākotnes scenārijus mūsdienās aktuālām problēmām un aicina veidot jaunas nākotnes kontūras ar mākslas starpniecību jau šodien.
Aicinām uz projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” noslēguma pasākumu un īsfilmas “Nākotnes kontūras” pirmizrādi 2023. gada 6. novembrī plkst. 18:00 Kino Cēsis un tiešsaistē Ruckas Facebook lapā.
Festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” atklātajās stundās no plkst. 15:00 līdz plkst. 16:00 būs gaidāmi dažādi pārsteigumi un iespējams nobaudīt dažādus interesantus ēdienus un ēdiena eksperimentus. Aicinām pievienoties mums šajā radošajā ceļojumā no 11. jūlija līdz 15. jūlijam Ruckas muižā, Piebalgas ielā 19!
Festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ietvaros, laika posmā no 11. – 15. jūlijam, Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā aicinām jauniešus vecumā no 10 līdz 18 gadiem apmeklēt radošas darbnīcas. Bezmaksas darbnīcās kopā ar mākslas profesionāļiem, ekspertiem un pavāriem no Norvēģijas un Latvijas caur dažādām mākslas praksēm un kulinārijas eksperimentiem apspriedīsim un modelēsim nākotni caur mākslas un ēdiena prizmu.