Īsfilma “Nākotnes kontūras”

Īsfilma “Nākotnes kontūras” dokumentē bērnu un jauniešu radošo potenciālu cīņai ar šodienas un nākotnes krīzēm. Jaunā paaudze iedrošina skatītājus iztēloties dažādus nākotnes scenārijus mūsdienās aktuālām problēmām un aicina veidot jaunas nākotnes kontūras ar mākslas starpniecību jau šodien.

2023. gadā no marta līdz jūlijam vairāk nekā 160 bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 18 gadiem piedalījās radošajās darbnīcās un meistarklasēs klātienē un tiešsaistē. Mākslinieku pavadībā viņi piedzīvoja ceļojumu tuvākās un tālākās iedomātās nākotnēs. Caur ēdiena un mākslas prizmu izpētīja cilvēces gatavību veidot draudzību ar nezināmām sugām, iedziļinoties iztēlotās citplanētiešu pasaulēs un spekulējot par dzīvi kosmosā. Savukārt rudenī 150 bērni un jaunieši visā Latvijā saņēma dari pats mākslas komplektus “Apēd+Māsklu” radošiem eksperimentiem mājās. Dokumentālā īsfilma “Nākotnes kontūras” sniedz nelielu ieskatu projekta aktivitātēs – mākslinieku gatavošanos darbnīcām un bērnu un jauniešu līdzdalību mākslas un ēdiena eksperimentos Ruckas mākslas rezidenču centrā, Cēsīs. Projekta dalībnieki ne tikai apguva jaunas zināšanas un prasmes, bet aktīvi piedalījās projekta aktivitāšu satura veidošanā, tostarp arī projekta īsfilmas “Nākotnes kontūras” tapšanā.

Add Your Heading Text Here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.