Darbnīca klātienē #4 Spēlītes ar citplanētieti

Darbīcas dalībnieki kopā ar mākslinieci Kirstiju Krosu radīja aizraujošu interaktīvu spēli par citplanētiešiem uz mūsu pašu planētas. Spēles galvenais personāžs bija invāzīvā suga Amerikas signālvēzis, kas apdraud Latvijas ezeru un upju ekosistēmas. Bērni izgatavoja krāsainus kostīmus un radoši attēloja scenārijus, kuros vietējās sugas un makšķernieki cīnās pret šo ienaidnieku. Darbnīcā viesojās arī biologs Māris Olte, kurš bērnus tuvāk iepazīstināja ar Amerikas signālvēzi un vietējām vēžu sugām. Kopā ar bērniem Māris diskutēja par to kā bērnu izveidotā spēle izvērstos dabā un kurš uzvarētu.

Savukārt māksliniece Kirstija Krosa festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” laikā nedēļas garumā strādāja pie jauna kostīma radīšanas, lai atspoguļotu savas darbnīcas tēmu un izveidotu jaunu performanci ar pirmizrādi projektu noslēdzošās izstādes atklāšanas laikā Ruckas muižas pagalmā, Cēsīs.

Par mākslinieci

Kirstija Krosa ir ekofeminisma māksliniece un savā praksē izmanto performanci, mūziku, zīmēšanu, gleznošanu un instalāciju mākslu. Viņa savos darbos galvenokārt fokusējas uz cilvēku attiecībām ar uzmanības ekonomiku un pieaugošo ekoloģisko, ekonomisko un politisko nenoteiktību. Kristija mēģina atrast veidus, kā iesaistīt auditoriju šajās sarežģītajās tēmās, izmantojot tumši absurdas un humoristiskas iejaukšanās. Kirstija Krosa ir ieguvusi bakalaura grādu mākslas vēsturē Kvīnslendas Universitātē un maģistra grādu Berlīnes Mākslu universitātē.