Festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ietvaros nedēļas garumā bērni un jaunieši radošajās darbnīcās ar mākslas un ēdiena starpniecību iztēlojās nākotni.
Antropocēna virtuves pārstāvji mākslinieki Stāle Stenslijs (Stahl Stenslie) un Zane Cērpiņa kopā ar darbnīcas dalībniekiem radīja fantastiskas vīzijas par nākotnes ēdieniem, izmantojot mākslīgā intelekta programmu Midjourney. Jaunieši vizualizēja, to kā varētu izskatīties pica tuvā un tālā nākotnē. Savukārt Pavāru māja Līgatnē pavāri Ēriks Dreibants un Justīne Kalēja palīdzēja jauniešiem savas idejas pārvērst gardās, baudāmās picās. Dienas beigās visiem, kas viesojās Ruckas muižā, Cēsis bija iespēja degustēt bērnu un jauniešu gatavotās nākotnes picas.
Darbnīcas ietvaros un visas nedēļas garumā Latvijas Mākslas Akadēmijas studente Ance Dālmane eksperimentēja ar 3D pārtikas printeriem Foodini. Ance realizēja bērnu un mākslinieku idejas, balstoties uz darbnīcas tematiku. Šī bija unikāla iespēja darbnīcas dalībniekiem iepazīties un pašiem eksperimentēt ar jaunākajām tehnoloģijām kulinārijas nozarē. Darbnīcas noslēgumā dalībniekiem un viesiem bija iespēja printētos ēdienus nogaršot.
Par māksliniekiem
Antropocēna virtuve ir mākslinieciski pētniecisks projekts, kuru radījuši mākslinieki Stāle Stenslijs (NO) un Zane Cērpiņa (LV). Viņi pēta visnovatoriskākās un spekulatīvākās idejas par jauniem ēdieniem mākslas, dizaina, zinātnes un tehnoloģiju jomā. Projekts pārdomā mūsu ēšanas tradīcijas, izaicina pārtikas tabu un piedāvā jaunas receptes izdzīvošanai tumšo ekoloģisko katastrofu laikā. Tas izpaužas kā publiskie pārtikas eksperimenti, kulinārijas priekšnesumi un diskusiju vakari. Antropocēna virtuve ir radījusi tādus eksperimentus kā skudru pastēte, maltīte tabletē un pasaulē pēdējā pūķa grillēšana.