Šajā aizraujošajā darbnīcā jaunieši izveidoja unikālus mākslas darbus, sadarbībā ar organismu no citas sugas – austersēni. Bērni izmantoja lietotus apģērbus, lai radītu jaunu, ekoloģiski draudzīgu ielu stila modi. Katrs dalībnieks mājās aizveda savu unikālo apģērbu-mākslas darbu, lai no tā nākamo četru nedēļu laikā izaudzētu austersēnes.
Eksperimentējot ar dažādām dari-pats tekstilizstrādājumu un sēņu audzēšanas tehnikām, rezultāts bija apģērbi, kurus pēc darbnīcas turpmākās nedēļas pārņems un pārveidos austersēnes. Darbnīcā arī ciemojās austersēņu eksperts Rihards Grāvis no sēņu laboratorijas Spora, kas atrodas Cēsīs. Rihards tuvāk iepazīstināja dalībniekus ar austersēņu audzēšanas procesu un demonstrēja austersēnes dažādās augšanas stadijās.
Par mākslinieci
Annika Flo (Norvēģija) veido mākslas darbus, kas liek mums pārvērtēt koncepcijas, hierarhijas un attiecības. Viņas darbu pamatā ir atteikšanās no telpas un cilvēka decentralizācijas saskarsmē ar citiem organismiem, veicinot tikšanos starp cilvēkiem un citiem dalībniekiem, piemēram, austersēnēm, mikrobiem vai specifiskiem biotopiem. Annikas darbi veicina jaunu un unikālu attiecību rašanos. Annika strādā ar “briesmoni” kā pavadoni, izsaucot nekontrolējamus procesus un simbiozi. Viņas prakse aptver instalāciju mākslu, scenogrāfiju, kostīmus un māksliniecisko līdzdalību pētniecības projektos.